wtorek, 23 czerwca 2015

Praktyczny sposób na dziecięcą nudę


O jak fajnie byłoby gdyby nasze dzieci zawsze potrafiły sobie znaleźć zajęcie. Nie wisiałyby u nogawki jęcząc: ...Mamo, nuuudziiii mi się... Mamooooo....
Próbowałam wymyślać im "świetne" zajęcia. Czytaj, świetne dla mnie oczywiście. Wydawało mi się, że nie no, w co jak w co, ale w to na bank się będą chętnie bawić. I co? Psinco! 
Myślałam, że chyba coś ze mną nie tak. A może jestem skończoną nudziarą? No nie. Nie jestem. Tylko moje dzieci lubią co innego niż ja w tej chwili bym lubiła. Postanowiłam oddać inicjatywę w tej sprawie i okazało się, że...

Jedyny, najlepszy i najwspanialszy sposób na dziecięcą nudę, to...pozwolić im się ponudzić. :)

Okazuje się wtedy, że po chwili jęczenia wpadają na najbardziej kreatywne i ciekawe pomysły (acz nie zawsze bezpieczne). Czasem mogą je zrealizować same, czasem przyjdą po drobną pomoc, a czasem same wpadną na to, że tym razem jest już tak strasznie, że chcą się zdać na nudną matkę i jej dziwactwa. Tak czy siak, są w tych decyzjach samodzielne i zawsze robią to, co zdecydują robić :) 

4 komentarze :

 1. Jak słyszę od mojego syna tekst "mamo, nudzi mi się", to mnie szlag jasny trafia. Biorąc pod uwagę, że w domu ma pełno różnych zabawek, książek, gier, to się zastanawiam, jak można zająć takiego wybrednego prawie 8-latka. Na szczęście zrobiło się ciepło i można iść na rower, na piłkę, czy po prostu wyjść. A słowo "nuda" niech sobie idzie między bajki ;-)
  Pozdrawiam,
  Gosia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z moich obserwacji wynika, że im częściej aranżujemy dzieciom zajęcia, tym bardziej rozleniwiamy ich kreatywność, więc święta racja - nuda niech znika! :)

   Usuń
 2. Zgadzam się. Czasem tak jest że dzieci mi się zaczynają kłócić i tluc - zawsze tak jest jak nie maja zajęcia - więc próbuje im coś wymyślić - i pytam, może poukladamy klocki, może pomqlujemy farbami, może to może tamto. Nic im się nie podoba. Idą do drugiego pokoju i cisza... Wchodze a taam całą szafa z pościel wywalona. Dziewczyny obia posłania dla lalek i misiów. Czasem lepszą zabawa jest z rzeczami które zabawkami nie są ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, tyle, że najlepiej żeby dzieciaki same wpadły na to co je zakręci. Znacznie bardziej się angażują i dłużej się bawią :)

   Usuń

Ogromnie mnie ucieszy jeśli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza :)