piątek, 13 marca 2015

Moim okiem: Must have każdej kobiety

Dziś temat bardzo wdzięczny i bardzo mi bliski, bo o kobietach i dla kobiet. Bliski nie znaczy oczywisty. No bo czy da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie o przedmioty must have dla każdej z nas? Raczej nie. Siedząc sobie przy kawce i zastanawiając się nad tą kwestią, przemknęły mi przez głowę setki produktów. Niestety uświadomiłam, że żaden z nich to nie była rzecz niezbędna. Sprawę utrudnia mi dodatkowo fakt, że mam od jakiegoś czasu zapędy minimalistyczne, więc tym oporniej szło mi wymyślenie takiego zestawu. Okazuje się, że o czymkolwiek pomyślałam [ja], mogę bez tego żyć [ja]. Ale pijąc tą kawę poczyniałam plan dnia i oto eureka! Wiem, bez czego nie umiałabym już żyć. 
No to patrzcie :)
Kto wie, kto wie?
No to Wam pomogę ;) 
COŚ DO POMOCY PRZY PLANOWANIU (dnia, tygodnia, miesiąca, itd.). To może być kartka i ołówek, kalendarz, telefon, laptop, cokolwiek, co jest dla każdej z  nas najwygodniejsze w użyciu. W moim przypadku, ponieważ jestem dinozaurem, to kalendarz, a dorywczo zwykła kartka. Dla mnie od jakiegoś czasu podstawa funkcjonowania. I nie dlatego, że jestem zalataną biznesłumen. Nie. Dlatego, że jestem kurą domową z trójką dzieci, domem i ogrodem oraz wiecznym swędzeniem mózgu, jak to określiła cudnie Zorganizowana Mama. Całe życie żyłam bez planu. Nie potrafiłam tego i nadal się uczę. Przyszedł jednak taki czas, kiedy w mojej głowie zapanował CHAOS. I okazało się, że biegam w kółko i gonię własny ogon. To jest okropne uczucie, kiedy człowiek nad niczym nie panuje. Miałam wrażenie, że cały świat kładzie się swoim wielkim cielskiem na mojej małej głowie. Przekładało się to na absolutnie wszystkie warstwy życia. Nawet ze sprzątaniem miałam problem, bo robiłam wszystko naraz czyli w efekcie nic. Tak czy inaczej, nadszedł dzień, w którym zaczęłam planować, więc narzędzie do planowania to dla mnie rzecz, bez której nie wyobrażam sobie życia :)COŚ DO RELAKSU. Każda z nas powinna mieć coś co ją relaksuje i nie mówię tu o jakiś zajęciach wymagających specjalnej organizacji czasoprzestrzeni. Bo wiadomo, każda z nas ma inne potrzeby. Chodzi raczej o coś, co można zrobić niemal zawsze i wszędzie. Co można zawsze mieć ze sobą. Książka, piosenka, szydełko, aparat, niebo do gapienia się, Takich rzeczy może być tyle ile kobiet. Po co to? Ano po to, żeby móc w każdej chwili złapać oddech, zwolnić myśli i odzyskać równowagę. Zasadniczo mam na myśli taką sytuację, żeby ten relaks móc wszędzie ze sobą tachać i używać dowolnie wedle potrzeb :)  Mnie np. relaksuje dobra lektura i szydełko. I zawsze jedną z tych dwóch rzeczy mam pod ręką. 
KSIĄŻKA. Książka jest tak przedmiotem tak wszechstronnym i doskonałym, że ja totalnie nie umiałabym bez niej funkcjonować. Książka rozwija, inspiruje, uczy, uwrażliwia, relaksuje, pomaga nawiązać rozmowę, ułatwia poznanie naszych własnych dzieci oraz pogłębianie relacji z nimi, pomaga nam poznać samych siebie, i tak bym mogła w nieskończoność. Bardzo ubolewam nad faktem, że książka jest obecnie niedoceniana, że ludzie nie czytają. Ja książki pochłaniam. Czasem czytam kilka naraz, bo będąc dość zajętym człowiekiem, muszę wyszarpywać przeważnie pojedyncze chwile na czytanie, więc mam wszędzie po jednej. W sypialni, w łazience, w salonie, u dzieci. Tak czy owak dla mnie bez książki nie ma życia :)

Tak właśnie, przy porannej kawie, powstał mój kanon rzeczy niezbędnych. Nie wiem czy ktoś podzieli moje zdanie, ale bez względu na to, warto było zastanowić się nad tym co z materialnego świata ma dla mnie znaczenie. 

Miłego dnia!

18 komentarzy :

 1. ja również uwielbiam relaksować się przy szydełkowaniu... chociaż dawno juz tego nie robiłam, muszę powrócić do takiego relaksu
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Życzę Ci więc, żeby się udało wrócić :) ja sama po dłuższej przerwie prawie zapomniałam jaką mi to sprawia frajdę :)

   Usuń
 2. Książka i narzędzie do planowania. To jest niezbędne. Pełna zgoda:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgadzam się z wszystkimi punktami :) Zwłaszcza sprawa pasji, gdy ma się dzieci, jest bardzo ważna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To najprawdziwsza prawda. Pozwala nam nie zapomnieć, że jesteśmy oddzielnymi bytami :D

   Usuń
 4. Tak, każdy powinien mieć coś, przy czym zawsze się relaksuje ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zgadzam sie ze wszystkim:) Widze, że jeszcze, tak jak mnie jest Ci konieczna poranna kawa :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj, bez kawy byłoby słabo. Zwłaszcza po nocy pielgrzymek do mojego łózka :)

   Usuń
 6. U mnie ostatnio czytanie podupadło, bo Młody na siłę próbuje czytać ze mną... Książka bezpańsko zostawiona jest narażona ja jego małe łapki ;) A z tym planowaniem, masz zupełną rację :) ja próbuję układać wszystko w głowie i tylko listę rzeczy do zrobienia i pomysłów spisuję, a później chowam, żeby nie stały się kolejnym miejscem do twórczej ekspresji i polem do łamania kredek ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skąd ja to znam :) mam trzy pary łapek na stanie. Ale nie poddawaj Kobieto Droga i czytaj! :)

   Usuń
 7. a dla mnie taką rzeczą jest mój tablecik,który jest dla mnie książką,telewizorem,płaszczyzną wszelkich ludzkich kontaktów,moim albumem ze zdjęciami i filmikami i możliwością jeszcze wielu innych rozrywek jak gry, pasjanse itd.po słuchanie ulubionej muzyki,medytowanie itd.itp.To chyba jakiś diabelski wynalazek,byłoby mi już bez niego źle...😢

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Och tak, czym byłby świat bez tabletów :))) ja jestem pewna, że to diabelski wynalazek! I bronię się przed nim rękami i nogami ;)

   Usuń
 8. Twój relaks, jest moim ulubionym :)

  OdpowiedzUsuń

Ogromnie mnie ucieszy jeśli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza :)